Marcinkiewicz otrzymał już propozycje Platformy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 04-10-2005, 12:44

Kandydat PiS na premiera Kazimierz Marcinkiewicz przyznał we wtorek, że właśnie dotarł do niego list Jana Rokity (PO) zawierający propozycje Platformy dotyczące rządzenia. Zaznaczył, że nie przeczytał go jeszcze dokładnie.

Kandydat PiS na premiera Kazimierz Marcinkiewicz przyznał we wtorek, że właśnie dotarł do niego list Jana Rokity (PO) zawierający propozycje Platformy dotyczące rządzenia. Zaznaczył, że nie przeczytał go jeszcze dokładnie.

"Z pobieżnej obserwacji wynika, że jeśli chodzi o sposób rządzenia, mamy podobne propozycje i pomysły, więc dogadamy się bardzo szybko" - oświadczył Marcinkiewicz. Zaznaczył, że PiS jest przygotowany do rozmowy z Platformą. "Możemy od dziś podjąć rozmowy, staram się skomunikować z liderami PO, aby takie spotkanie umówić" - dodał kandydat na premiera.

W dokumencie - przedstawionym przez Rokitę - zawarte są zasady dotyczące: podniesienia standardów życia publicznego, podniesienia standardów rządzenia, nowego mechanizmu konstruowania budżetu; standardów legislacji oraz struktury organizacyjnej rządu.

Marcinkiewicz pytany o sprawę gazociągu po dnie Bałtyku i ewentualnej odnogi prowadzącej do Polski, powiedział, że w takich sytuacjach niezbędne są rozmowy. Jak dodał, chce je prowadzić "dwutorowo". Najpierw Marcinkiewicz chce rozmawiać z UE i uzyskać jednolite stanowisko Unii w kwestii gazociągu, a  kolejnym krokiem mają być rozmowy z Rosją.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane