Marcinkiewicz planuje wygłoszenie expose 10 listopada

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 31-10-2005, 08:21

Desygnowany na premiera Kazimierz Marcinkiewicz planuje wygłoszenie expose 10 listopada. W poniedziałkowych "Sygnałach Dnia" przyznał, że ma już obsadzone wszystkie 17 resortów, ale jeszcze nie wie, czy w jego rządzie będzie funkcja wicepremiera.

Desygnowany na premiera Kazimierz Marcinkiewicz planuje wygłoszenie expose 10 listopada. W poniedziałkowych "Sygnałach Dnia" przyznał, że ma już obsadzone wszystkie 17 resortów, ale jeszcze nie wie, czy w jego rządzie będzie funkcja wicepremiera.

W poniedziałek o godz. 9 Marcinkiewicz ma przedstawić prezydentowi Aleksandrowi Kwaśniewskiemu skład rządu, a o godz. 13 planowane jest zaprzysiężenie gabinetu.

Marcinkiewicz zapowiedział, że na planowanym w poniedziałek pierwszym posiedzeniu rządu omawiane będą sprawy związane z działaniem rządu i z wdrożeniem prezydenckiego kodeksu etycznego; kodeks ten  Marcinkiewicz otrzymał na początku października od Lecha Kaczyńskiego.

"Ale jeszcze w tym tygodniu odbędzie się kolejna Rada Ministrów, która zajmie się sprawami merytorycznymi. Pierwszą ustawą, którą zajmie się rząd będzie ta dająca środki finansowe na wyżywienie uczniów w polskich szkołach" - powiedział.

Marcinkiewicz nie chciał jednoznacznie potwierdzić, czy Stefan Meller będzie ministrem spraw zagranicznych. "Chciałbym, aby prezydent Kwaśniewski dowiedział się o całym składzie Rady Ministrów bezpośrednio ode mnie, a nie z mediów" - dodał.

Przyznał też, że zastanawia się, czy będzie w jego rządzie funkcja wicepremiera. "Zastanawiam się, czy jest taka potrzeba. Wstrzymam się z podjęciem decyzji kilka następnych tygodni" - powiedział.

Jeśli prezydent powoła rząd 31 października, nowy premier będzie miał dwa tygodnie (najpóźniej do 13 listopada) na przedstawienie Sejmowi programu działania Rady Ministrów wraz z wnioskiem o udzielenie rządowi wotum zaufania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane