Marcinkiewicz: Rząd PiS może chcieć wpływać na RPP

Internet Securities
opublikowano: 28-09-2005, 15:04

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości (PiS) na premiera Kazimierz Marcinkiewicz powiedział w środę, że jego rząd może namawiać Radę Polityki Pieniężnej (RPP) do podejmowania działań korzystnych dla gospodarki.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości (PiS) na premiera Kazimierz Marcinkiewicz powiedział w środę, że jego rząd może namawiać Radę Polityki Pieniężnej (RPP) do podejmowania działań korzystnych dla gospodarki.

Marcinkiewicz powiedział też, że środowa decyzji RPP o pozostawieniu stóp procentowych bez zmian jest słuszna.

Na pytanie, czy w przyszłości jego rząd będzie wpływał na RPP Marcinkiewicz odpowiedział: „Wtedy kiedy będzie to korzystne dla gospodarki będziemy RPP, ciało w pełni niezależne, namawiać do działań dla gospodarki korzystnych”.

„RPP jest ciałem niezależnym, można było się spodziewać że w czasie tworzenia rządu decyzja będzie właśnie taka. W obecnej sytuacji [...] wstrzymanie się od słusznej decyzji jest słuszne” – dodał.

Wcześniej kandydat PiS-u na ministra finansów Cezary Mech powiedział, że RPP powinna obniżyć stopy procentowe na posiedzeniu i to w sposób znaczący – ponieważ stopy w Polsce nie powinny być wyższe niż w Unii Europejskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane