Marcinkiewicz: spotkanie z Rokitą prawdopodobnie w środę

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 17-10-2005, 12:40

Kandydat PiS na premiera Kazimierz Marcinkiewicz powiedział, że najprawdopodobniej w środę spotka się z kandydatem PO na wicepremiera Janem Rokitą, aby po raz kolejny rozmawiać o programie przyszłego rządu.

Kandydat PiS na premiera Kazimierz Marcinkiewicz powiedział, że najprawdopodobniej w środę spotka się z kandydatem PO na wicepremiera Janem Rokitą, aby po raz kolejny rozmawiać o programie przyszłego rządu.

    Według ustaleń z końca ubiegłego tygodnia, Rokita ma w poniedziałek przekazać Marcinkiewiczowi pisemną odpowiedź na przedstawiony wcześniej dokument programowy PiS.

    Marcinkiewicz powiedział dziennikarzom w poniedziałek w Sejmie, że wraz z ekspertami zapozna się z pismem, które otrzyma od Rokity, a następnie spotka się z politykiem PO. Według Marcinkiewicza, do takiej rozmowy dojdzie najprawdopodobniej w środę.

    W ubiegły poniedziałek Marcinkiewicz przedstawił dokument zawierający podstawowe cele rządu na lata 2005-2009. W piątek, podczas spotkania w cztery oczy, Rokita przedstawił Marcinkiewiczowi wątpliwości i pytania Platformy pod adresem tego programu.

    Rozbieżności w stanowiskach PiS i PO dotyczą m.in. sposobu finansowania służby zdrowia, koncepcji związanych z prywatyzacją i decentralizacją państwa, zmian w systemie podatkowym.

    Rokita zobowiązał się po piątkowej rozmowie z Marcinkiewiczem, że PO pisemnej odpowiedzi na program PiS udzieli w poniedziałek.

    "Mam pewność, że otrzymam dziś pisemną odpowiedź, czyli recenzję Platformy Obywatelskiej naszego programu" - powiedział w poniedziałek Marcinkiewicz. Dodał, że sądzi, iż PO wskaże  kwestie, w których różni się z PiS, a Prawo i Sprawiedliwość się do tego odniesie.

    "W ubiegłym tygodniu słyszałem już recenzje naszego programu, wyśmiałem je, w związku z tym myślę, że dziś będzie to już poważna odpowiedź" - dodał kandydat PiS na premiera.

    Marcinkiewicz powtórzył swą opinię, że rząd powstanie jeszcze w październiku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane