Marcinkiewicz: za tydzień podsumujemy 100 dni rządu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 01-02-2006, 16:13

Premier Kazimierz Marcinkiewicz zapowiedział w środę w Radiu Maryja, że za tydzień na specjalnym posiedzeniu Rady Ministrów zostanie podsumowane 100 dni pracy rządu.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz zapowiedział w środę w Radiu Maryja, że za tydzień na specjalnym posiedzeniu Rady Ministrów zostanie podsumowane 100 dni pracy rządu.

    "My bardzo intensywnie pracujemy do poniedziałku, po to by we wtorek przyjąć jeszcze ostatnie ustawy z pakietu 100 pierwszych dni. Czynimy starania, by ten program wypełnić w 100 procentach" - powiedział Marcinkiewicz.

    100 pierwszych dni funkcjonowania rządu przypada 8 lutego. Premier odniósł się też do przyjęcia przez Senat poprawek do budżetu.

    "Wydaje się, że to co Senat zrobił, to w pewnej mierze poprawiło tę sytuację, która była po głosowaniach w Sejmie. Dobrze się stało, że Senat zajął się tymi zmianami. Pracował bardzo szybko, jak jeszcze nigdy, ale wykonał pracę bardzo solidnie. Teraz pozostaje przyjąć te poprawki w Sejmie" - mówił Marcinkiewicz.

    "Ciągle powtarzam, że to jeszcze nie jest idealny budżet, ale w tym budżecie znalazły się środki, które pozwalają na prowadzenie zmienionej polityki gospodarczej i społecznej" - dodał.

    Senatorowie przyjęli w środę poprawki do budżetu. Zwiększają one środki dla Kancelarii Prezydenta o 10 mln zł, Kancelarii Premiera - o 18 mln zł, Senatu - o 12 mln zł i Ministerstwa Skarbu - o 8 mln zł, a także o 5 mln zł na dotacje dla Funduszu Kościelnego. 20 mln zł Senat przeznaczył na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane