Marcinkiewicz zadowolony z powstanie rządu w Niemczech

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-10-2005, 19:33

Według kandydata PiS na premiera Kazimierza Marcinkiewicza, to bardzo dobrze, że w Niemczech powstaje nowy rząd. "Można tylko życzyć powodzenia szefowej CDU Angeli Merkel, która zostanie kanclerzem Niemiec" - powiedział Marcinkiewicz w poniedziałek PAP.

Według kandydata PiS na premiera Kazimierza Marcinkiewicza, to bardzo dobrze, że w Niemczech powstaje nowy rząd. "Można tylko życzyć powodzenia szefowej CDU Angeli Merkel, która zostanie kanclerzem Niemiec" - powiedział Marcinkiewicz w poniedziałek PAP.

Dwa największe niemieckie stronnictwa polityczne, CDU/CSU i SPD, postanowiły rozpocząć negocjacje w celu utworzenia koalicyjnego rządu z Angelą Merkel jako kanclerzem.

Kandydat PiS na premiera podkreślił w rozmowie z PAP, że "polska gospodarka jest w dużej mierze uzależniona od siły gospodarki niemieckiej, więc jeśli ta machina niemiecka ruszy, to w Polsce także to odczujemy".

Marcinkiewicz podkreślił, że "można tylko życzyć pani kanclerz powodzenia".

Pytany, czy Merkel będzie, z punktu widzenia Polski, lepszym kanclerzem niż jej poprzednik polityk SPD Gerhard Schroeder odparł: "Jestem przekonany co do tego, że rządy centroprawicy w Niemczech ułatwią nam poprawę stosunków".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane