Mark Kingdon: Zarobić dadzą ropa i Chiny

Marek WierciszewskiMarek Wierciszewski
opublikowano: 2015-04-29 22:42

Zarządzający 2,6 mld USD aktywów Mark Kingdon stawia na akcje chińskich spółek i przedsiębiorstw z branży naftowej, informuje agencja Bloomberg.

Okres nierównowagi na rynku ropy dobiega końca, a to oznacza, że spółki z branży naftowej powinny zyskiwać na wartości, wyniki z listu firmy zarządzającej aktywami Kingdon Capital Management do inwestorów. Firma zaczęła kupować wybrane spółki z branży, po tym jak swoje inwestycje przerwała w październiku, wskazując na zmniejszony popyt oraz nadmiar podaży surowca. Jednocześnie towarzystwo kupuje chińskie akcje, obstawiając, że gospodarka Państwa Środka wychodzi z okresu spowolnienia gospodarczego.

Główny fundusz hedgingowy Kingdon Capital Management, który inwestuje w akcje z globalnych rynków, dał zarobić od początku roku 9,2 proc.

Mark Kingdon
Bloomberg