Marks&Spencer bije rekordy

Marek Druś
opublikowano: 08-11-2006, 00:00

Akcje Marks & Spencer Group (M&S), największej brytyjskiej sieci sklepów odzieżowych, zdrożały we wtorek najbardziej od dwóch lat po wiadomości o osiągnięciu przez spółkę największego od 1998 r. półrocznego zysku. W zakończonych we wrześniu sześciu miesiącach wzrósł on o 32 proc., do 281,3 mln GBP (1,6 mld zł). Marks & Spencer poprawił nastroje, informując także, że sprzedaż w jego sklepach działających co najmniej od roku wzrosła o 6,4 proc., więcej, niż prognozowali analitycy.

Wyniki spółki są coraz lepsze dzięki konsekwencji Stuarta Rose, który wrócił na stanowisko prezesa w 2004 r. Zaczął od udanej obrony firmy przed przejęciem. Następnie dzięki wprowadzeniu do oferty modniejszej odzieży i „przeformatowaniu” sklepów, a także zwiększeniu wydatków na reklamę, przerwał spadek sprzedaży trwający siedem kolejnych kwartałów. Akcje Marks & Spencer osiągnęły we wtorek najwyższy kurs w historii. Od początku roku ich wartość wzrosła o 37 proc. Od objęcia stanowiska prezesa przez Stuarta Rose w maju 2004 r. ich kurs wzrósł o ponad 90 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu