Marmite wybrał wieś

opublikowano: 09-10-2017, 22:00

W gminie Międzychód radość — producent armatury sanitarnej już rekrutuje 120 osób. Nowa Sól nie płacze — chętnych nie brakuje.

Na stronie gminy Międzychód ukazała się informacja o nowym inwestorze, firmie Marmite, która przyspiesza rekrutację pracowników do nowej fabryki. Producent umywalek, wanien i brodzików z kompozytu mineralnego otworzy fabrykę w Łowyniu. Szkolić kadry chce w zakładzie w Zakrzewie. Do czasu uruchomienia fabryki płaci za transport i czas spędzony na przejazdach. Początkowo szukał 50 operatorów produkcji, ale zwiększył potrzeby do 120. Produkcja ma ruszyć w marcu 2018 r.

Fot. Anatol Chgomicz - Forum

— W pierwszej fazie zatrudnimy w Łowyniu 200 osób, a docelowo 500 — mówi Piotr Samczuk, dyrektor nowego zakładu. Marmite kupił Christanapol Łowyń, dawną Fabrykę Mebli Tapicerowanych, w którejw 2011 r. trwała jeszcze produkcja, ale potem firma upadła. Według portalu „Naszemiasto.pl”, cena sięgnęła 15 mln zł. — To sprawa poufna, natomiast zainwestujemy w zakład 15 mln EUR — mówi Piotr Samczuk. W trzy lata Marmite chce podwoić moce produkcyjne. Dlatego rozwija fabrykę w Zakrzewie, w której pracuje 700 osób, i inwestuje w nową. W Łowyniu będą produkowane tylko brodziki, zakład w Zakrzewie wytwarza również wanny i umywalki.

— Działamy od ponad 20 lat, mamy coraz więcej zamówień z Europy. Myślimy też o bardziej odległych rynkach — informuje Piotr Samczuk. Marmite rozważał również inwestycję w Nowej Soli. — Ponieważ musimy zdążyć z uruchomieniem nowej produkcji przed wiosennym szczytem, musieliśmy zrezygnować z budowy nowego zakładu od zera, bo istniało niebezpieczeństwo, że przez zimę z tym nie zdążymy — mówi Piotr Samczuk.

— Firma wpłaciła 800 tys. zł wadium, miała już projekt i rozpoczęła proces inwestycyjny. Zostawiła w Nowej Soli 1,5 mln zł i piękną 7,5-hektarową działkę. Trudno, obecnie mamy taki boom, że sobie poradzimy — mówi Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli. W mieście w budowie jest 10 fabryk, m.in. duńskiego producenta gotowych łazienek Badelement czy niemieckiej firmy Reuss Seifert produkującej uszczelnienia (obie łącznie obiecują ponad 300 miejsc pracy).

— Mnóstwo firm logistycznych szuka 20-hektarowych działek przy S3, ale już takich nie mamy — przyznaje Wadim Tyszkiewicz.

Za dwa lata zamierza zakończyć kadencję z 300 tys. mkw. hal, co oznacza 6-7 mln zł rocznych wpływów z podatków. Nowa Sól inwestuje też w system komunikacji z miejscowościami w promieniu 30 km, aby zapewnić inwestorom jak najwięcej pracowników.

Co tam, panie, w inwestycjach?
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
×
Co tam, panie, w inwestycjach?
autor: Małgorzata Grzegorczyk
Wysyłany raz w miesiącu
Małgorzata Grzegorczyk
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane