Maroko zaprasza polskie firmy

Sylwester Sacharczuk
02-11-2011, 00:00

Rodzime przedsiębiorstwa mogą się promować i znaleźć kontrahentów podczas misji w Casablance.

W czasie polskiej prezydencji w Radzie UE Ministerstwo Spraw Zagranicznych (MSZ) organizuje cykl misji gospodarczych, podczas których firmy będą mogły przedstawić swoją ofertę i nawiązać kontakty z nowymi kontrahentami. Najbliższa odbędzie się 20-22 listopada w Casablance. Spotkanie pod nazwą „Polska — Maroko — Unia Europejska.

Przedsiębiorcy w trójkącie nowych szans” jest organizowane we współpracy z Ambasadą RP w Rabacie, Ambasadą Królestwa Maroka w Polsce oraz CEDC i PKPP Lewiatan. Na zlecenie MSZ wydarzenie realizuje ThinkTank.

— Misja ma na celu rozwinięcie współpracy polsko- -marokańskiej, co wynika m.in. ze strategii rozwoju tego kraju. W wydarzeniu będzie uczestniczyło od 6 do 10 firm, a preferowane będą te, które już rozpoczęły zagraniczną ekspansję i są obecne w przynajmniej jednym kraju poza granicami Polski — mówi Patrycja Iwińska-Szpuda, dyrektor ds. relacji z klientami ThinkTank.

W ramach misji odbędzie się wizyta studyjna w marokańskich miastach — Marakeszu i Casablance oraz seminarium dla przedsiębiorców.

Zorganizowane zostaną spotkania z lokalnymi firmami, dzięki którym będzie można nawiązać kontakty biznesowe i wymienić doświadczenia. Program misji jest skoordynowany z planem wydarzeń na czas prezydencji.

— Każda misja w cyklu jest organizowana z myślą o konkretnych sektorach. W zgłoszeniach na wizytę w Maroku preferowane będą firmy z branż: rolno-spożywczej, chemicznej, meblowej, produkujące maszyny i urządzenia, sprzęt medyczny oraz zajmujące się telekomunikacją i alternatywnymi źródłami energii — wymienia Patrycja Iwińska-Szpuda. W związku z ograniczoną liczbą miejsc lepiej nie odkładać zgłoszenia na ostatnią chwilę i warto zarejestrować się już teraz. Za każdym razem organizator zatwierdza ostateczną listę firm biorących udział w misji.

KONTAKT

Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej cyklu misji: http://www.stolice.mttp.pl/

Więcej informacji udzielają:

Patrycja Iwińska-Szpuda e-mail: piwinska@mttp.pl tel.: +48 608-360-063, +48 22 201-99-33 fax +48 22 628-04-12

Justyna Budzyńska e-mail: jbudzynska@mttp.pl tel.: +48 608-593-632, +48 22 201-99-34 fax +48 22 628-04-12

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Maroko zaprasza polskie firmy