Maruderzy i lokomotywy

ASZ
opublikowano: 27-03-2007, 00:00

MARUDERZY

TP

-5,5%

Zimny prysznic spadł na głowy akcjonariuszy narodowego operatora. Po tym, jak w piątek kurs TP wzrósł do poziomu najwyższego od 26 lutego, wydawało się, że dzięki odbiciu jest szansa na całkowite odrobienie strat po tąpnięciu na chińskich giełdach.

TVN

-4,9%

Od połowy stycznia kurs telewizyjnej stacji waha się między szczytem 28,5 a wsparciem 24,5 zł. W ostatnich dwóch tygodniach wartość akcji odbija po trzeciej udanej obronie dolnej granicy konsolidacji. Poniedziałkowy spadek nie przekreśla szans byków.

LOKOMOTYWY

Polimex

+1,0%

Ochłodzenie koniunktury na GPW ominęło posiadaczy jednej z największych polskich spółek budowlanych. Pierwszą sesję tygodnia akcje firmy kierowanej przez Konrada Jaskółę ukoronowały nowym historycznym rekordem 202 zł.

PKN Orlen

+0,3%

Ze ścisłego grona pięciu gigantów GPW tylko płocka rafineria zdołała wybronić się przed spadkiem wartości akcji. Pomogły notowania ropy, które utrzymuje się na dość wysokim poziomie. Za baryłkę surowca płaci się już ponad 63 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu