Maruderzy i lokomotywy

ASZ
opublikowano: 13-04-2007, 00:00

Maruderzy

Polimex

-2,4%

Spółkę wreszcie dopadła korekta. I tak trudno jednak będzie giełdowym rywalom pobić jej rekordowe pasmo wzrostów. Do wczoraj Polimex notował osiemnaście kolejnych sesji bez spadku kursu. W rezultacie kurs zawędrował do rekordowych 250 zł.

TP

-1,9%

Inwestorzy zlekceważyli filmowe plany operatora, który będzie współproducentem filmu Andrzeja Wajdy „Katyń”. W ten sposób tworzony będzie kontent dla videostrady. Zdaniem DM PKO BP, własna produkcja to liczący się element rozwoju operatorów.

lokomotywy

Cersanit

+1,8%

Producent ceramiki sanitarnej i płytek, kontrolowany przez Michała Sołowowa, zaskoczył pozytywnie rynek planami ekspansji. Nowy zakład na Ukrainie, który pochłonie 150 mln euro, już w 2008 r. ma przynieść 300 mln zł sprzedaży.

CEZ

+1,5%

Czeski gigant energetyczny to dobra inwestycja, gdy rynek dopada korekta. Tym bardziej że Merrill Lynch właśnie dodał koncern do listy polecanych spółek użyteczności publicznej. Ceny energii w Czechach gonią już niemieckie poziomy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Maruderzy i lokomotywy