Maruderzy i lokomotywy

CK
opublikowano: 23-04-2007, 00:00

MARUDERZY tygodnia

Netia

-5%

W minionych tygodniu operator przedstawił nową strategię, w myśl której w trzy lata zainwestuje w rozwój 700 mln zł. Jak w przysłowiu, okazało się jednak, że każdy kij ma dwa końce. Większe wydatki pogorszą wyniki spółki.

Orlen

-4%

Akcje płockiego koncernu tracą systematycznie od kilku sesji. Na pewno notowaniom nie pomogły doniesienia o możliwości niewypłacenia dywidendy za 2006 r. Tego przynajmniej chce zarząd, który wolałby wydać zyski na inwestycje i przymusowy wykup Możejek.

lokomotywy tygodnia

Cersanit

+7%

Wzrost notowań kursu zbiegł się w czasie z doniesieniami o planach zagranicznej ekspansji producenta płytek. Spółka, której głównym udziałowcem jest Michał Sołowow, chce na początku przyszłego roku uruchomić fabrykę na Ukrainie.

Polimex

+13%

To ostatnio zdecydowany lider wzrostów w WIG20. Akcje budowlanej spółkirosły w nadziei na zyski z EURO 2012. Rynek nie ma wątpliwości, że na przyspieszeniu inwestycji infrastrukturalnych i budowie stadionów może skorzystać Polimex.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: CK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Maruderzy i lokomotywy