Maruderzy i lokomotywy

ONO
opublikowano: 25-04-2007, 00:00

MARUDERZY

Netia

-2,7%

Operator, kierowany przez Mirosława Godlewskiego,nie rozpieszcza ostatnio akcjonariuszy. Zainteresowanie siecią Play jest niższe niż przewidywano. Na dodatek Dialog ogłosił ambitne plany ekspansji. Jeśli się powiodą, rywal poważnie zagrozi Netii.

Orlen

-1,6%

Drożejąca ropa nie pomogła wycenie Orlenu. Być może inwestorzy wspominali jeszcze dawne plany fuzji MOL z Orlenem. Nie wyszło i pod bokiem może urosnąć polskiej spółce rywal gigant. Na szczęście konkurencja nie będzie bezpośrednia.

LOKOMOTYWY

MOL

+0,9%

Pojawiły się głosy o możliwej fuzji Węgrów z austriackim OMV. Kurs MOL zyskiwał, choć duży wpływ na to mogły mieć także zamieszki w Nigerii. Kraj ten jest ósmym producentem ropy w świecie, co może wpłynąć na wzrost ceny surowca.

Prokom

+0,6%

Spółka IT jest ostatnio ulubieńcem analityków, co odbija się na kursie. W kwietniu rekomendacje „kupuj” wystawili jej specjaliści z Erste i CA IB, a CDM Pekao podwyższył ocenę do „trzymaj”. Biura liczą na wyraźną poprawę wyników w tym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ONO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Maruderzy i lokomotywy