Maruderzy i lokomotywy

ADM
26-04-2007, 00:00

MARUDERZY

TP

-4,9%

Spółka zawiodła wynikami z I kwartału. Stąd silna przecena. Zarówno zyski, jak i przychody operatora okazały się niższe niż oczekiwali analitycy. Do tego pojawiły się głosy, że drugie półrocze może być jeszcze trudniejsze dla operatora.

Polimex

-3,6%

Po euforii wywołanej organizacją EURO 2012 przyszedł czas na opamiętanie. Inwestorzy przystąpili do realizacji zysków. Efekt był taki, że akcje Polimeksu traciły już drugą sesję z kolei. Nie jest jednak najgorzej, bo wcześniej w kilka dni zyskały ponad 20 proc.

lokomotywy

Bioton

+5,8%

Spółka, którą zarządza Adam Wilczęga, drożała wczoraj najszybciej w WIG20. Po trzech sesjach przeceny walory firmy biotechnologicznej odzyskały wigor. Na razie za wcześnie, by mówić, że zanosi się na powrót do trwalszej tendencji wzrostowej.

BZ WBK

+2,6%

Silny wzrost to rezultat świetnych wyników. BZ WBK zwiększył wskaźnik zwrotu z kapitału z 16,9 proc. do 21,3 proc. i poprawił wskaźnik kosztów do dochodów z 54,9 proc. do 49,8 proc. Bank zarobił w I kwartale 260,61 mln zł Rok temu 85 mln zł mniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ADM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Maruderzy i lokomotywy