Maruderzy i lokomotywy

ASZ
24-05-2007, 00:00

Maruderzy

PKO BP

-3,4%

Dzień po ustanowieniu historycznego szczytu walory banku zanotowały największą stratę w WIG20. Większość akcjonariuszy skłoniła się ku realizacji zysków, której jednak towarzyszyły obroty (102 mln zł) o połowę niższe niż w dniu bicia rekordu.

BZ WBK

-3,0%

Środa nie była szczęśliwym dniem dla posiadaczy akcji banków. WIG Banki stracił na wartości 2,2 proc., najwięcej spośród giełdowych subindeksów. Do branży dostroił się bank z Wielkopolski, którego kurs w ostatnich dniach mocno się waha.

lokomotywy

CEZ

+3,4%

Akcjonariusze czeskiego giganta nic sobie nie zrobili z obniżenia przez Sal Oppenheim rekomendacji z „kupuj” do „neutralnie”. Na przekór kupowali, ale zainteresowanie spółką

Martina Romana było ogólnie skromne. Obroty wyniosły tylko 2,3 mln zł.

MOL

+3,3%

Środa była dniem zagranicznych spółek w WIG20. Wzrosty kursów nie szły jednak w parze z aktywnością inwestorów. W przypadku węgierskiego koncernu paliwowego obroty były jeszcze niższe niż akcjami CEZ. Wyniosły mikroskopijne 1,5 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / Maruderzy i lokomotywy