Maruderzy i lokomotywy

ASZ
opublikowano: 25-05-2007, 00:00

Maruderzy

Lotos

-1,2%

Czwartek przyniósł spadek notowań Grupy Lotos, karząc inwestorów za nieudany środowy atak na lokalny szczyt z połowy lutego. Wznosi się on na poziomie 49,7 zł. Akcjonariusze paliwowej spółki muszą go pokonać, bo inaczej on pokona ich.

Bank BPH

-1,2%

Inaczej niż w Agorze podniesienie przez KBC wyceny akcji Banku BPH nie przełożyło się na wzrost notowań spółki. Analitycy cenią walor banku na 1016,1 zł, ale giełdowym graczom bliżej raczej do ostatniego lokalnego dołka 903 zł z 17 maja.

Lokomotywy

Agora

+4,9%

Apetyt inwestorów na akcje grupy medialnej, kierowanej przez Wandę Rapaczyńską, podsyciło podwyższenie przez analityków KBC ceny docelowej do 43,10 zł. Specjaliści w tym i w kolejnych latach prognozują systematyczny wzrost zysku wydawcy „GW”.

Netia

+3,8%

Odbicie zainicjowane 9 maja przyniosło 19-procentowy wzrost notowań telekomu. W zwyżce niebagatelne znaczenie miały zakupy akcji dokonane przez Novator Telecom Poland. Inwestor zwiększył zaangażowanie w głosach na WZA Netii do 25,34 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu