Maruderzy i lokomotywy

ASZ
opublikowano: 29-05-2007, 00:00

MARUDERZY

MOL

-0,3%

Mało brakowało, by MOL zajął pierwsze miejsce w WIG20 pod względem wartości obrotów. To zasługa umówionej transakcji wartości 36 mln zł. Ubiegł go jednak KGHM, na którego akcjach obroty były o 3,3 mln zł wyższe niż u Węgrów.

BRE

-0,7%

W trakcie sesji akcje banku taniały o 2,7 proc. Ostatecznie jednak zakończyły dzień niewielką stratą. Akcjonariusze zachowali więc szansę na poprawienie dotychczasowego rekordu 521,5 zł. Brakuje do niego wzrostu o 6,5 zł.

lokomotywy

KGHM

+4,1%

Akcjonariusze kombinatu kierowanego przez Krzysztofa Skórę wykorzystali słabą dla blue chipów sesję, by podciągnąć kurs o 3,2 zł powyżej ostatniego lokalnego szczytu. Sytuacja techniczna wygląda lepiej, a akcje są najdroższe od 9 maja.

Cersanit

+3,2%

Inwestorzy przypomnieli sobie o producencie ceramiki łazienkowej.

Poniedziałek był czwartą kolejną wzrostową sesją dla spółki z Krasnegostawu. Za jeden walor płaci się 49 zł, najwięcej na zamknięciu w historii. W trakcie sesji bywało już lepiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Maruderzy i lokomotywy