Maruderzy i lokomotywy

ASZ
opublikowano: 21-08-2007, 00:00

MARUDERZY

LOTOS

-3,9%

Gdańska rafineria też była w opozycji do konkurenta z Płocka. Kurs Lotosu był wczoraj najsłabszy z największych firm. Inwestorzy chyba pamiętają rozczarowanie, jakie przeżyli po publikacji wyników z I półrocza.

MOL

-3,3%

Przeciwwagą dla Orlenu był wczoraj m.in. węgierski MOL. Emocje związane z próbami wrogiego przejęcia spółki wyraźnie opadają, czego rezultatem jest topniejąca wycena rafinerii, której ambicją jest uzyskanie prymatu w Europie Środkowej.

LOKOMOTYWY

ORLEN

+4,1%

Koncern, którym zarządza Piotr Kownacki, wziął na siebie ciężar kontynuacji odbicia na rynku. Spółka cieszy się zaufaniem inwestorów po dobrych wynikach kwartalnych i ostatnich informacjach o zwiększaniu udziału w rynku detalicznym.

BIOTON

+3,5%

Wycena biotechnologicznej spółki mocno ucierpiała po załamaniu na GPW. Inwestorzy z nadzieją więc przyjęli informacje o nowym kontrakcie zagranicznym firmy. Pozwoliło to odreagować kursowi, który zmierzał ku 1 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu