Maruderzy i lokomotywy

KZ
opublikowano: 26-09-2007, 00:00

MARUDERZY

BPH

–2,7%

Hamulcowymi sesji były banki. Warto jednak pamiętać, że sytuacja BPH jest wyjątkowa. Zachowanie jego kursu ma coraz mniej wspólnego z sytuacją na rynku. Zaczęło się odliczanie dni do podziału instytucji w związku z przejęciem przez Unicredit.

BZ WBK

–2,7%

Członkowie władz wielkopolskiego banku informowali ostatnio o sprzedaży akcji. Na pewno nie pomogło to kursowi, ale ostatnio BZ WBK prezentuje się zaskakująco słabo. Na ostatnich pięciu sesjach wartość akcji stopniała już niemal o 6 proc.

LOKOMOTYWY

Polimex

+3,6%

Budowlana spółka, kierowana przez Konrada Jaskółę, wyraźnie odzyskuje formę po słabszym okresie. Rynek ponownie docenia imponujący portfel zamówień przekraczający 5,3 mld zł. Szykuje się atak na letnie szczyty na poziomie 11,4 zł po splicie.

CEZ

+4,7%

Czeski gigant energetyczny zelektryzował wczoraj rynek największych spółek na GPW. Niestety, z powodu niewielkiego wpływu na całość indeksu, wyraźna zwyżka jego akcji nie uchroniła WIG20 od słabej postawy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu