Maruderzy i lokomotywy

MZ
opublikowano: 09-10-2007, 00:00

MARUDERZY

KGHM

–1,2%

Notowaniom wydobywczej spółki zaszkodził mocny spadek kursu miedzi. W Londynie metal potaniał najmocniej od sierpnia, co tłumaczy się małym zainteresowaniem zakupami surowca przez Chińczyków.

Lotos

–2,0%

Na notowania paliwowej firmy cień rzuciła publikacja „Wprost” o korupcji, w jaką wmieszani mają być menedżerowie Lotosu i litewscy politycy. Wątek bada wydział przestępczości zorganizowanej ABW.

lokomotywy

Bioton

0,0%

Ofensywa medialna przypuszczona przez biotechnologiczną spółkę w ostatnich dniach sprawiła, że inwestorzy znów zainteresowali się jej akcjami. W ciągu dnia kurs firmy, którą zarządza Adam Wilczęga, rósł nawet o 4,8 proc.

Pekao

+1,3%

Drugi pod względem wielkości bank na GPW należał do czołówki ciągnącej WIG20 w górę. Walory Pekao cieszyły się największym zainteresowaniem. Po części to jednak zasługa umówionych transakcji między dużymi akcjonariuszami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu