Maruderzy i lokomotywy

MZ
opublikowano: 16-10-2007, 00:00

MARUDERZY

Cersanit

–3,5%

Wojna na górze w Opocznie, którego zakłady produkcyjne mają trafić w ręce Cersanitu, zaczyna odbijać się niekorzystnie na notowaniach spółki Michała Sołowowa. W poniedziałek obroty jej walorami wyniosły ledwie 3,1 mln zł.

Bioton

–2,5%

Wygląda na to, że nic nie wyjdzie z próby wybicia górą z konsolidacji, jaką inwestorzy podjęli 5 października. Ostatnie cztery sesje przyniosły powrót kursu w rejon, z którego startował dziesięć dni wcześniej, czyli do 1,18 zł.

lokomotywy

KGHM

+3,7%

Po piątkowym odpoczynku akcjonariusze miedziowej spółki z animuszem wznowili windowanie jej notowań. Skończyło się ustanowieniem nowego rekordu 143 zł. Za pretekst posłużyła silna zwyżka kursu miedzi, wynikająca z popytu Chin na ten metal.

BRE Bank

+3,2%

Poziom 600 zł sprawia spore problemy inwestorom liczącym na coraz większy zarobek. Na czterech ostatnich sesjach trzykrotnie próbowano pokonać poprzeczkę na tej wysokości. Wszystkie próby zakończyły się jej strąceniem. Może to doprowadzić do korekty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu