Maruderzy i lokomotywy

AS
27-11-2007, 00:00

MARUDERZY

Prokom

–3,5%

Informatyczna grupa, którą konsoliduje Adam Góral, przetrwała listopadowe tąpnięcie bez większego szwanku. Jej przyszłość zależy od fuzji z Asseco Poland, które jest zdecydowanie bardziej preferowane przez inwestorów.

Polnord

–3,4%

Wystarczy, że nastroje się popsują i na czele spadkowiczów są spółki budowlane. Niedawno Polnord przeżywał złote czasy, a każda informacja o planach firmy wywoływała szał zakupów. Rzeczywistość pokazała, że optymizm był zdecydowanie na wyrost.

lokomotywy

PGNiG

+1,1%

Kurs gazowego potentata odważnie przeciwstawiał się tendencji spadkowej. Choć liberalizacja rynku energetycznego wciąż istnieje w planach, to spółka potwierdza wynikami oczekiwania inwestorów. Przy gorszej koniunkturze jest to doceniane.

KGHM

–0,5%

Miedziowa spółka radziła sobie znacznie lepiej niż giełdowe indeksy. Ostatnio nie sprzyjają jej notowania surowca. Ponadto telekomunikacyjny Dialog znów obciąża wyniki grupy. Nowy rząd zapowiedział jednak, że nie będzie kontynuował prywatyzacji spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / Maruderzy i lokomotywy