Maruderzy i lokomotywy

AND
opublikowano: 20-12-2007, 00:00

MARUDERZY

Bank BPH

–0,2%

Walory banku zarządzanego przez Józefa Wancera od finalizacji połączenia z Pekao i wyłonienia tzw. mini-BPH są jednymi z najsłabszych na rynku. Nadal jest zbyt wiele niewiadomych. jeśli chodzi o przyszłą wycenę instytucji.

PBG

–1,4%

Notowania spółki z sektora budowlanego były wczoraj kotwicą dla indeksu największych spółek. Kurs PBG, który do niedawna trzymał się dobrze na tle rynku, teraz ugiął się pod presją podaży. Na ostatnich sesjach poszedł w dół niemal o 10 proc.

lokomotywy

Bioton

+1,1%

Kurs biotechnologicznej spółki odreagowywał silną przecenę związaną z ogłoszeniem planów emisji. Cena emisyjna wciąż nie jest znana. Inwestorzy mieli nadzieję, że firmie uda się wynegocjować dobrą cenę.

PKN Orlen

+2,6%

Na spółce naftowej w ostatnich dniach skupili się obrońcy rynku. Rafineryjne akcje już trzecią sesję z kolei są prawdziwą twierdzą najbardziej zdeterminowanego popytu. Nie uchroniło to jednak indeksów przed wyraźnymi spadkami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AND

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu