Maruderzy i lokomotywy

KZ
opublikowano: 11-03-2008, 00:00

MARUDERZY

POLNORD

-3,5%

Akcje dewelopera traciły wczoraj najbardziej ze wszystkich spółek z WIG20. Być może wpływ na przecenę miała informacja, że szwajcarski Nihonswi AG zmniejszył zaangażowanie w Polnordzie i zszedł poniżej 5 proc.

KGHM

-2,6%

To był wczoraj jeden z nielicznych blue chipów, którego notowania znalazły się pod kreską. Spadek wyceny kombinatu zbiegł się z informacją o wyprzedaży na rynku metali przemysłowych.

Lokomotywy

PEKAO

+4,0%

Akcje banku kierowanego przez Jana Bieleckiego były jednym z głównych motorów napędowych dla WIG20. Nie bez znaczenia była wczorajsza rekomendacja analityków KBC Securities, sugerująca zakup akcji banku.

PGNIG

+5,4%

Akcje gazowego potentata zyskały wczoraj zdecydowanie najwięcej ze wszystkich blue chipów. Równie imponująco wygląda tygodniowa stopa zwrotu +11 proc. To zdecydowanie najlepszy wynik wśród spółek z WIG20.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu