Maruderzy i lokomotywy

AB
opublikowano: 20-06-2008, 00:00

MARUDERZY

Lotos

–2,4%

To była trzecia sesja, podczas której kurs płaci za rewizję strategii spółki. Planowane ogromne wydatki na poszukiwanie złóż ropy i jej wydobycie odstraszają graczy, którzy woleliby wypłatę dywidendy lub wykazanie wyższego zysku netto.

Agora

–1,6%

Pomimo rekomendacji „kupuj” od analityków międzynarodowych brokerów byki nie mają jeszcze wystarczająco sił, by wyrwać kurs z trendu spadkowego. Trwa on od stycznia, a wycena spółki stopniała od tego czasu o 40 proc.

Lokomotywy

PBG

+3,7%

Kurs budowlanej grupy, którą kieruje Jerzy Wiśniewski, mocno nurkował od początku kwietnia. Wczoraj gracze powiedzieli spadkom dość i przystąpili do zakupów. Do odrobienia pozostaje jeszcze ponad 15 proc.

Pekao

+3%

Deklaracja LOT, że nie sprzeda pakietu akcji banku, spodobała się inwestorom. Oddalenie groźby wzmożonej podaży akcji oraz podwyższone rekomendacje analityków podniosły wycenę spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu