Maruderzy i lokomotywy

MZ
02-10-2008, 00:00

MARUDERZY

GTC

–3,1%

Indeks największych spółek z GPW ciągnął w dół regionalny deweloper, którego notowania wciąż nie mogą powrócić do trendu wzrostowego. Nie sprzyjają mu informacje o malejących zyskach czy problemy płynnościowe konkurentów.

Stalprodukt

–6,7%

Inwestorzy wyprzedawali papiery producenta i dystrybutora wyrobów stalowych, choć ze spółki nie napłynęły negatywne informacje. Do trzymania papierów zniechęcają spodziewane słabe wyniki kwartalne, które obciąży przecena cen stali.

lokomotywy

KGHM

+5,0%

Przez kilka ostatnich sesji miedziowa spółka była kulą u nogi indeksu blue chipów. Teraz lubińska firma kierowana przez Mirosława Krutina stała się siłą napędową WIG20. Odbicie tylko symbolicznie zniwelowało ostatnie załamanie kursu.

Polnord

+4,1%

Kurs dewelopera odrobił przedwczorajsze straty. Siła popytu nie była jednak zbyt duża, na co wskazują stosunkowo niewielkie obroty. Zainteresowanie spółką nie ustaje, ponieważ główny akcjonariusz wciąż dokupuje akcje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Maruderzy i lokomotywy