Czytasz dzięki

Maruderzy i lokomotywy tygodnia

ASZ
opublikowano: 15-10-2007, 00:00

MARUDERZY TYGODNIA

Lotos

–4,0%

Z grupy drożejących spółek surowcowych wyłamała się firma kierowana przez Pawła Olechnowicza. Akcjonariuszom nie podobają się plany konsolidacji z Orlenem i doniesienia o korupcji, w jaką wmieszani mają być menedżerowie Lotosu i litewscy politycy.

Bioton

–2,4%

Mimo medialnej ofensywy władz firmy z Adamem Wilczęgą na czele kurs biotechnologicznej spółki nie chce wyrwać się z długoterminowego trendu spadkowego. Walory tanieją od 14 listopada 2006 r., w tym czasie portfele akcjonariuszy schudły o 62 proc.

lokomotywy tygodnia

PGNIG

+9,1%

W ubiegłym tygodniu firmy surowcowe cieszyły się największym zainteresowaniem inwestorów. Gazowy monopolista poprawił w piątek rekord notowań. Za jedną akcję inwestorzy płacili 5,78 zł. Poprzedni szczyt ustanowiony 16 lipca wynosił 5,68 zł.

KGHM

+6,9%

Równie udana była końcówka tygodnia dla akcjonariuszy miedziowego kombinatu. Kamień spadł im z serca, gdy okazało się, że KGHM nie zostanie inwestorem PAK. Walory KGHM w czwartek osiągnęły rekord — 138,1 zł. W piątek potaniały o 20 groszy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane