Marvipol kupił na WOŚP Ikarusa

EG
27-01-2014, 09:41

Grupa Marvipol wygrała w licytacji autobus Ikarus 260, który jeszcze w końcówce zeszłego roku kursował po ulicach Warszawy.

Miejskie Zakłady Autobusowe oddały jeden egzemplarz na potrzeby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Marvipol zapłacił za niego blisko 30 tys. zł i zamierza oddać go miłośnikom komunikacji miejskiej.

- Mamy powody do podwójnej satysfakcji. Wygrywając licytację wsparliśmy szlachetne dzieło kierowanej przez Jerzego Owsiaka organizacji, z drugiej strony bardzo chcieliśmy zachować ostatni egzemplarz legendarnych Ikarusów, które przez ostatnie 30 lat służyły mieszkańcom Warszawy, jako świadectwo historii miejskiej komunikacji – mówi Mariusz Książek, prezes i główny akcjonariusz Marvipolu.
 
Kupiony przez Marvipol Ikarus, model 260.73A, o numerze taborowym 6306 jeszcze w ostatnich tygodniach 2013 r. jeździł po warszawskich ulicach. Wycofany z użytkowania, wraz z innymi autobusami węgierskiej marki, uniknął zezłomowania i został przekazany przez MZA na licytację WOŚP.

– Nie chcemy, by te autobusy, będące nieodłącznym elementem warszawskiego krajobrazu przez ostatnie dziesięciolecia, odeszły w zapomnienie. Naszą intencją jest przekazanie autobusu do dyspozycji miłośnikom komunikacji miejskiej, podzielających nasz sentyment do Ikarusów w barwach żółto-czerwonych. Wspólnie z władzami stolicy będziemy starali się, aby ten wciąż sprawny kawał historii stołecznej komunikacji znalazł swoje godne miejsce w Warszawie – zapowiada Mariusz Książek.
 
Marvipol jest znanym warszawskim deweloperem, ale drugi segment jego działalności stanowi motoryzacja. Spółka jest generalnym importerem lub wyłącznym przedstawicielem na Polskę marek samochodów Land Rover, Jaguar i Aston Martin. Jej działalność uzupełnia sieć myjni samochodowych Robo Wash.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Marvipol kupił na WOŚP Ikarusa