Masowa produkcja iPhone’ów rusza w Indiach

opublikowano: 15-04-2019, 12:11

Terry Gou, prezes Foxconn Technology Group poinformował, że iPhone wejdzie do masowej produkcji w Indiach jeszcze w tym roku. To poważna zmiana dla największego wytwórcy telefonów Apple, który do tej pory koncentrował produkcję w Chinach.

Apple już od kilku lat produkuje starsze telefony w indyjskiej fabryce w Bangalore, ale teraz rozszerzy produkcję na nowsze modele. Foxconn jest gotowy do rozpoczęcia próbnej produkcji najnowszych iPhone'ów w Indiach, zanim rozpocznie montaż na pełną skalę w fabryce na południe od miasta Chennai (dawniej Madras).

iPhone XS i XS Max firmy Apple
Zobacz więcej

iPhone XS i XS Max firmy Apple fot. Bloomberg

Indie stały się najszybciej rozwijającym się rynkiem smartfonów na świecie, podczas gdy Chiny znalazły się w stagnacji, a Apple traci udziały na rzecz lokalnych konkurentów, takich jak Huawei Technologies i Xiaomi. Lokalna produkcja pomogłaby firmie z kalifornijskiego Cupertino w uniknięciu ceł importowych w wysokości 20 proc.

Nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób rozpoczęcie masowej produkcji iPhopne’ów w Indiach wpłynie na działalność Apple w Chinach. Chiny są najważniejszą bazą produkcyjną firmy od lat, w której znajdują się największe obiekty Foxconna i setki innych partnerów.

Foxconn ma już dwa miejsca montażu w południowych stanach Indii Andhra Pradesz i Tamil Nadu, gdzie produkuje urządzenia dla Xiaomi i Nokii.

Tajwański producent, największy wytwórca sprzętu Apple zadeklarował, że początkowo zainwestuje około 300 mln USD w budowę inwestycji dla dla amerykańskiego partnera, które będą się zwiększać wraz ze wzrostem mocy produkcyjnych.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy