Mazowiecki biznes w jednym miejscu

opublikowano: 03-11-2014, 00:00

24 sesje i kilkudziesięciu wystawców — V Forum Rozwoju Mazowsza będzie okazją do nawiązania kontaktów i zdobycia wiedzy.

Jakie projekty będą dotowane z regionalnych grantów na Mazowszu w najbliższych latach? Skąd pozyskać wsparcie na rozwój firmy, a kto daje pieniądze na B+R? Odpowiedzi na te pytania poznasz podczas V Forum Rozwoju Mazowsza, które odbędzie się 4-5 listopada na Stadionie Narodowym w Warszawie. Spotkanie pełne debat i prezentacji po raz kolejny organizuje Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych (MJWPU).

Założeniem forum jest spotkanie w jednym miejscu przedstawicieli różnych branż i przedstawicieli administracji. Wystawcami będą m.in. przedsiębiorcy, instytucje otoczenia biznesu, uczelnie, jednostki naukowe, gminy i miasta. Łącznie na Stadionie Narodowym pojawi się 80 wystawców. Oprócz części wystawowej na zwiedzających czeka bogata część merytoryczna.

Debaty, panele i wystąpienia ekspertów z Polski i zagranicy będą się odbywać na dwóch scenach. W programie znalazły się aż 24 sesje tematyczne. Eksperci podpowiedzą, gdzie są możliwości finansowania zewnętrznego i jakie branże mogą liczyć na rozwój w nadchodzących latach. Będą też porady dotyczące m.in. wsparcia start-upów, innowacji i rozwoju klastrów. W programie są także debaty dla samorządowców,m.in. o pozyskiwaniu inwestorów i tworzeniu otoczenia przyjaznego biznesowi.

— Z jednej strony z udziałem wszystkich uczestników procesu dystrybucji podsumujemy proces wykorzystania pieniędzy unijnych z lat 2007-13. Przedstawimy też rekomendacje płynące z tych siedmiu lat. A z drugiej strony wskażemy też konkretne obszary i mechanizmy związane z najkorzystniejszym wykorzystaniem budżetu nowego rozdania. Zaprezentowane zostaną kierunki i wymagania Komisji Europejskiej względem biorców unijnych dotacji — mówi Mariusz Frankowski, dyrektor MJWPU.

Podczas forum będzie też mowa o pieniądzach dla Mazowsza z przyszłego Regionalnego Programu Operacyjnego, który czeka na akceptację KE.

— W związku z tym, że pierwsze nabory planujemy na wiosnę przyszłego roku, forum w dużej mierze będzie poświęcone zagadnieniom przygotowującymbeneficjentów do ubiegania się o te pieniądze. Naszym celem jest wypracowanie najlepszych mechanizmów i zacieśnienie współpracy między przedstawicielami instytucji tworzących unijne wytyczne a samymi wnioskodawcami, czyli ostatecznymi beneficjentami tych funduszy — dodaje Mariusz Frankowski.

Partnerem strategicznym wydarzenia jest Grow Up Start Up. Jego przedstawiciele obiecują, że oprócz wiedzy uczestnicy forum mogą też liczyć na zastrzyk inspiracji, jeśli chodzi o tworzenie nowego biznesu. Wstęp na forum jest bezpłatny. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje „Puls Biznesu”.

WIĘCEJ INFORMACJI

Program i formularz rejestracyjny na forum znajdziesz na stronie: www. Vforum.growupstartup.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane