Mazowsze zbuduje centrum energii odnawialnej

DI
22-03-2010, 21:41

Lokalizacja – Jabłonna pod Warszawą, koszt – 90 mln zł, termin realizacji – 2013 r. Tak Mazowsze chce promować energią odnawialną.

– Podpisujemy najbardziej innowacyjny technologicznie projekt wpisujący się w wytyczne UE dotyczące gospodarowania energią – tak marszałek Adam Struzik określił w poniedziałek przedsięwzięcie, które zostanie zlokalizowane w podwarszawskiej miejscowości.
Na jego realizację samorząd województwa przekazał 76 mln zł. To gros potrzebnych nakładów. W Jabłonnej powstanie centrum badawcze, które składać się będzie z zespołu laboratoriów wraz z zapleczem hotelowo-seminaryjnym. Najważniejszym elementem składowym centrum będzie Energooszczędny Hotel Inteligentny (EDI).
- Ten unikalny w skali kraju kompleks badawczy i demonstracyjny pełnić będzie także funkcję hotelową i seminaryjną. EDI wyposażony zostanie we wzajemnie skojarzone i „inteligentnie” sterowane urządzenia zapewniające samowystarczalność energetyczną ze źródeł odnawialnych. Każde z tych urządzeń zostanie tak zaprojektowane i zlokalizowane w obrębie jednostki hotelowej, że będzie mogło stanowić odrębne stanowisko do prac badawczych – czytamy w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Mazowsze zbuduje centrum energii odnawialnej