Czytasz dzięki

Mazurski deweloper rozwija skrzydła

Marta Sieliwierstow
opublikowano: 08-03-2011, 00:00

Przychód ostródzkiego inwestora OPB Holding w 2010 r. wyniósł 81 mln zł, a zysk 9,7 mln zł.

Przychód ostródzkiego inwestora OPB Holding w 2010 r. wyniósł 81 mln zł, a zysk 9,7 mln zł.

Na kolejne trzy lata firma planuje nawet 500 mln zł przychodu. W minionym roku OPB Holding wygrał przetarg na budowę ostródzkiego amfiteatru na 2,5 tys. osób o wartości 26 mln zł. We współpracy z Condohotels Group sprzedano prawie wszystkie apartamenty w hotelu Willa Port Conference Resort SPA, co dało przychód ponad 35 mln zł przychodu. Poprzez spółkę celową Browary Park firma wybudowała i sprzedała ponad 90 proc. mieszkań w waartej 67 mln zł inwestycji o tej samej nazwie w Olsztynie. Trwa sprzedaż mieszkań na osiedlu Białe Koszary i w apartamentowcu Willa Bulwar w Ostródzie. Wartość tych inwestycji to 28 mln zł.

— Poprzedni rok był jednym z najbardziej udanych w historii OPB. Z lokalnej firmy budującej mieszkania i niewielkie obiekty komercyjne w ciągu kilku lat przeobraziliśmy się w profesjonalnego dewelopera, który może skutecznie konkurować z największymi spółkami w branży, a także pełnić funkcję generalnego wykonawcy przy dużych projektach — mówi Ireneusz Słowik, właściciel OPB Holding.

W 2011 r. firma spodziewa się przychodów w wysokości 180-230 mln zł. Już teraz ma zamówienia, które zapewnią jej w ciągu trzech lat nawet 500 mln zł. Do tak dobrego wyniku mają się przyczynić m.in. budowa amfiteatru w Ostródzie, rozbudowa galerii handlowej w tym mieście, budowa dwóch osiedli mieszkaniowych w Olsztynie, pięciogwiazdkowego hotelu w Ostródzie (firma dostała na ten cel 8 mln zł dotacji), sprzedaż pokoi w aparthotelu Platinum Aqua Fun Events oraz budowa kilku budynków mieszkalnych i apartamentowych w Ostródzie. W planach są też inwestycje mieszkaniowe w Toruniu i Elblągu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow

Polecane