mBank radzi trzymać akcje Grupy Azoty

opublikowano: 01-02-2017, 16:54

Analitycy mBanku nie zmienili rekomendacji „trzymaj” dla akcji Grupy Azoty. Ich wycenę podnieśli jednak z 65,5 do 73,9 zł.

„Wysoka korelacja cen ropy naftowej i zbóż daje szanse na odbicie cen na rynku płodów rolnych w 2017 roku. To z kolei przełożyłoby się na utrzymanie wzrostowego trendu na cenach nawozów saletrzanych w Europie Zachodniej, który zapoczątkowany został w drugim półroczy 2016 r. Cenom nawozów pomaga również ograniczenie eksportu z Chin, co jest rezultatem wyższych cen węgla energetycznego i w efekcie spadku rentowności produkcji chińskich producentów. Z drugiej strony negatywnie na spółki nawozowe wpływa wzrost cen gazu ziemnego. Oczekujemy, że wynik EBITDA Grupy Azoty w IV kwartale 2016 oraz I kwartale 2017 r. nadal będzie się znajdować pod presją (odpowiednio -39 proc. r/r oraz -38 proc. r/r)” – napisano w uzasadnieniu.

Zdaniem analityków, obserwowane odbicie na cenach nawozów może natomiast przełożyć się na przełamanie negatywnej dynamiki spadku rezultatów począwszy od drugiego kwartału. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / mBank radzi trzymać akcje Grupy Azoty