McDonald's przewyższył prognozy zysków

opublikowano: 09-11-2020, 14:10

Przychody McDonald's w USA gwałtownie wzrosły w trzecim kwartale dzięki nowym elementom menu i przyciągającej uwagę współpracy z celebrytami. Przełożyło się to na zyski wyższe od prognoz analityków. W innych krajach wpływy nie dorównały poziomom z ubiegłego roku.

McDonald's
McDonald's
PublicDomainImages/Pixabay

McDonald's zyskał na popularności dzięki wrześniowemu wprowadzeniu pikantnych McNuggetsów i menu stworzonego przez rapera Travisa Scotta. Sprzedaż w USA wzrosła o 4,6 proc.

Zysk netto w trzecim kwartale wzrósł o 10 proc. do 1,8 mld USD. Zysk, skorygowany o pozycje jednorazowe, wyniósł 2,22 USD na akcję. Analitycy ankietowani przez FactSet spodziewali się, że będzie to 1,91 USD na akcję. Globalne przychody, zgodnie z oczekiwaniami, spadły o 2 proc. do 5,4 mld USD.

McDonald’s osiągnął lepsze niż w poprzednim kwartale wyniki w Japonii i Australii, natomiast gorsze w Chinach, Europie i Australii.

Akcje spółki podskoczyły o 5 proc. w porannych obrotach. Od początku roku zyskały na wartości ok. 9 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane