Czytasz dzięki

McDonald’s opublikował wyniki za trzeci kwartał

ARŻ, CNBC
opublikowano: 08-10-2020, 14:52

Globalna sprzedaż amerykańskiej sieci restauracji fast food spadła od lipca do września o 2,2 proc. Spółka poinformowała również, że planuje zwiększyć dywidendę gotówkową o 3 proc. do 1,29 USD na akcję.

Sprzedaż tylko na terenie USA wzrosła w trzecim kwartale o prawie 5 proc. Fast foody wychodzą z pandemii szybciej niż inne lokale gastronomiczne, przede wszystkim dzięki szerokiej dostępności i niskim cenom. 

Zobacz więcej

McDonald's

fot. Bloomberg

W powrocie po lockdownie pomogło wypromowanie oferty posiłku stworzonego przez rapera Travisa Scotta. Dzięki tej umowie we wrześniu firma odnotowała w USA najwyższą miesięczną sprzedaż od prawie 10 lat. 

Poza rynkiem macierzystym wyniki sieci odbijają się wolniej po potężnym, 23,9-procentowym spadku sprzedaży w poprzednim kwartale. Od lipca do września przychody zmniejszyły się o 2,2 proc rok do roku. 

Ostrzejsze niż w USA ograniczenia powodowały, że restauracje musiały być częściej zamykane całkowicie. Szczególnie odbiło się to na lokalach, które nie mają opcji drive-thru. Jednocyfrowe spadki odnotowano m.in. w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Uszczuplenie przychodów przekraczające 10 proc. miało miejsce w Chinach i Brazylii. 

McDonald’s poinformował również, że zwiększa kwartalną dywidendę gotówkową o 3 proc. do 1,29 USD na akcję. Kompletne zestawienie podsumowujące trzeci kwartał roku zostanie zaprezentowane inwestorom 9 listopada. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, CNBC

Polecane