MCI Management sprzeda część Bankier.pl

09-02-2001, 17:54

WARSZAWA (Reuters) - Fundusze bmp eBusiness AG Venture Capital i Central & Eastern Europe Gmbh kupią od MCI Management i trzech osób fizycznych łącnie około 26,7 procent akcji Bankier.pl za 1,7 miliona euro, podała spółka w piątkowym komunikacie.

"Celem umowy jest trwałe wspieranie działalności i rozwoju Bankier.pl przez akcjonariuszy i wprowadzenie spółki do obrotu publicznego lub jej sprzedaży do inwestora strategicznego" - podał MCI Management.

Ewentualne wprowadzenie akcji Bankier.pl do obrotu publicznego miałoby nastąpić po cenie gwaratującej bmp eBusiness AG Venture i Central & Eastern Europe Gmbh zwrot w wysokości 25 procent w skali roku lub sprzedaż akcji spółki osobie trzeciej na podobnych warunkach.

W przypadku, gdy ten warunek nie mógłby być zrealizowany z jakiegokolwiek powodu do 30 czerwca 2002 roku, fundusze te mają prawo żądać wykupienia przez MCI posiadanego pakietu po cenie 1,7 mln euro z rocznym oprocentowaniem w wysokości 15 procent.

"Kwota transakcji nie jest duża, dlatego też trudno mi jednoznacznie mówić, że transakcja ta mogła mieć związek z dzisiejszym zachowaniem kursu" - powiedział Reuterowi Tomasz Mazurczak, szef działu analiz w Domu Inwestycyjnym BRE Banku.

Dodał, że rynek internetowy w Polsce nadal jest niewielki i przyszłość przed takimi spółkami jak Bankier.pl jest nadal nie jasna. W piątek akcje MCI Management wzrosły o 14,4 procent do 10,75 złotego.

Stronami tej umowy poza MCI Management są także między innymi udziałowcy portalu Maciej i Urszula Jarzębowscy oraz Jakub Sitarz. Do MCI przed zawarciem tej umowy należało 71 procent akcji Bankier.pl. ((Kuba Kurasz, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MCI Management sprzeda część Bankier.pl