MCI Management zrezygnował z emisji obligacji

ELEKTROMONTAŻ-EXPORT S.A.
opublikowano: 12-06-2001, 09:42

WARSZAWA (Reuters) - MCI Management zrezygnował z przeprowadzenia planowanej emisji obligacji zamiennych na akcje, która miała nastąpić w tym roku, poinformował MCI we wtorkowym komunikacie.

"Rezygnacja z emisji obligacji wynika z wdrożenia opracowanej wspólnie przez zarząd i radę nadzorczą średnioterminowej strategii rozwoju funduszu na lata 2001-2002" - podał MCI.

Rada nadzorcza została niedawno uzupełniona o przedstawicieli instytucji i funduszy emerytalnych.

Wcześniej spółka informowała, że dzięki emisji obligacji zamierza pozyskać około 40 milionów złotych. Emisja miała być przeznaczona dla inwestorów instytucjonalnych.

Nowa strategia zakłada finansowanie działalności kapitałami własnym i środkami ze sprzedaży udziałów w spółkach portfelowych.

MCI podał również, że strategia na najbliższe lata zakłada między innymi zmniejszenie kosztów działania funduszu, a także zrealizowanie w 2001 roku od czterech do ośmiu nowych projektów inwestycyjnych z sektora informatycznego.

MCI będzie także dążyć do tego, aby spółki w które już zainwestował, a które już działają na rynku wybrały "jako cel strategiczny osiągnięcie dodatnich przepływów finansowych maksymalnie w drugim roku funkcjonowania od momentu inwestycji".

MCI miał w pierwszym kwartale tego roku 0,3 miliona złotych straty netto.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ELEKTROMONTAŻ-EXPORT S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MCI Management zrezygnował z emisji obligacji