MCI przygotowuje duże transakcje

Katarzyna Latek
opublikowano: 19-05-2008, 00:00

Fundusz chce wyjść z inwestycji za 190 mln zł. Bankiera sprzeda w czwartym kwartale. Planuje też kilka dużych zakupów.

Fundusz chce wyjść z inwestycji za 190 mln zł. Bankiera sprzeda w czwartym kwartale. Planuje też kilka dużych zakupów.

Fundusz MCI, kierowany przez Tomasza Czechowicza, zainwestował w tym roku w trzy spółki i przymierza się do kolejnych przedsięwzięć. Mają to być dwie lub trzy inwestycje typu mega ticket (czyli powyżej 50 mln zł) oraz dwie typu big ticket (10-50 mln zł). Będą realizowane przez różne fundusze: MCI.EuroVentures i MCI.TechVentures. Planuje też dwie średnie lub mniejsze inwestycje w funduszu MCI. BioVentures.

Bankier za 20 mln zł

MCI przygotowuje się do wyjścia z kilku swoich spółek portfelowych.

— W ciągu następnych czterech kwartałów wartość sprzedaży ma wynieść około 190 mln zł — zapowiedział Roman Cisek, dyrektor operacyjny MCI Management.

Sprzedaż udziałów w Bankierze zaplanowano na czwarty kwartał. Firma szacuje, że może za nie dostać 20-30 mln zł.

— 30 mln to kwota, która zawiera premię w stosunku do naszej wyceny — mówi Roman Cisek.

Na przełomie trzeciego i czwartego kwartału planowana jest oferta publiczna ABC Daty — dystrybutora IT. Zostanie ona poprzedzona pre-IPO.

W planach jest także przeniesienie notowanej na New Connect firmy S4E na główny rynek giełdy.

— Spółka ma znacznie zwiększyć swoje możliwości dzięki przygotowywanym akwizycjom — wyjaśnia Roman Cisek.

W ciągu roku na giełdę trafi również turystyczna Invia — jedna z ostatnich inwestycji MCI. Domzdrowia. pl zadebiutuje wkrótce na New Connect — być może jeszcze w tym kwartale, a najpóźniej w następnym.

Pomógł wzrost kursu

Grupa MCI wypracowała w I kw. 28,8 mln zł zysku netto w porównaniu z 21,5 mln zł w 2007 r. Wycena aktywów funduszu na koniec kwartału wynosiła 294,9 mln zł, co oznacza wzrost o 62 proc. w porównaniu z pierwszym kwartałem i o ponad 14 proc. w porównaniu z końcem 2007 r. Na wzrost wartości aktywów wpłynęły: aktualizacja wyceny ABC Data w związku z uzyskiwanymi ofertami kupna oraz planowanym upublicznieniem spółki, stabilizacja wartości aktywów giełdowych funduszy MCI i wzrost kursu Bankiera.

Wartość wyjść z inwestycji w pierwszym kwartale wyniosła 17,5 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Latek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu