MCI upubliczni dwie spółki

KL
opublikowano: 16-11-2010, 00:00

Fundusz podwyższył prognozę zysku netto. I może to zrobić jeszcze raz.

Fundusz podwyższył prognozę zysku netto. I może to zrobić jeszcze raz.

Kierowana przez Tomasza Czechowicza grupa funduszy już pracuje nad nowymi projektami inwestycyjnymi. Zanim poda wyniki z całego 2010 roku, MCI chce zaangażować się w sześć kolejnych spółek. Zamierza wydać na to 40-85 mln zł.

— Jesteśmy na różnych etapach negocjacji z tymi firmami — mówi prezes MCI Management.

W tym samym czasie fundusz chce wyjść z dwóch, trzech inwestycji za łączną kwotę 15-25 mln zł. Będzie to tylko częściowe wycofanie kapitału, bo zarząd wierzy, że spółki nie osiągnęły jeszcze maksymalnej wartości.

— Zamierzamy też upublicznić dwie spółki. Pracujemy nad prospektem emisyjnym Telecom Media, które ma iść na GPW. Na początku 2011 r. na NewConnect wejdzie biotechnologiczny Genomed — zapowiada Tomasz Czechowicz.

Powstaną też kolejne nowe fundusze z partnerami zewnętrznymi: inwestujący w czyste technologie oraz inwestujący w sektor finansowy i tzw. e-goverment. Niedawno MCI uruchomiło fundusz Immo Ventures, inwestujący w nieruchomości.

— Naszym zdaniem, ten rynek ciągle jest niedowartościowany. Oceniamy, że kolo 2013 r., gdy skończą się obecnie realizowane projekty deweloperskie, pojawi się przewaga popytu nad podażą — wyjaśnia Tomasz Czechowicz.

W portfelu funduszu są już nieruchomości we Wrocławiu, Szklarskiej Porębie i w warszawskim EkoParku. MCI rozmawia z deweloperami o współpracy przy projektach i inwestycjach pakietowych z atrakcyjnym dyskontem.

MCI podwyższył prognozę wyniku netto na koniec 2010 r. — z 67 mln do 78 mln zł.

— To konserwatywne szacunki — mówi prezes.

Dodaje, że ewentualne podniesienie prognozy będzie możliwe najwcześniej w styczniu i zależy głównie od wyceny ABC Data notowanej na GPW. Obecne podniesienie prognozy to rezultat dobrych wyników po trzech kwartałach 2010 r. Skonsolidowany zysk netto w III kw. wyniósł 35,98 mln zł (151,8 proc. lepiej niż przed rokiem), a suma aktywów skonsolidowanych wzrosła o 32,9 proc., do 455,03 mln zł.

W październiku analitycy BM BGŻ rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla MCI Management od zalecenia "kupuj". Cenę docelową ustalili na 8,76 zł. Po wczorajszej sesji akcje funduszu kosztowały 7,76 zł po wzroście o 2,11 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu