MCI w górę, Orco w dół

KZ
opublikowano: 14-01-2010, 10:13

Na początku sesji inwestorzy zachowują dość dużą ostrożność. WIG20 zyskuje, ale niewiele. Wśród mniejszych spółek wyróżniają się MCI Management i Orco Property Group.

Liderem sesji jest MCI Management, który przy sporych obrotach zyskuje prawie 10 proc. po podwyższeniu o 48 proc. do 42,5 mln zł prognozy zysku za 2009 r. Lepsze wyniki to efekt poprawy sytuacji na rynkach finansowych.

W tarapatach jest z kolei Orco, które mocno traci po tym, jak obligatariusze spółki po raz kolejny nie zgodzili się na plan restrukturyzacji zadłużenia, zaproponowany przez zarząd.

Drożeją akcje Marvipolu. Spółka otrzymała z banku Pekao dwa kredyty na 52,8 mln zł i 12 mln EUR na realizację projektu Prosta Tower.

W cenie są też akcje Bomi. Pioneer Pekao IM zwiększył zaangażowanie w akcjonariacie spółki do 15,01 proc.

Symbolicznie rośnie kurs Point Group. Firma chce przeprowadzić emisję o wartości ok. 20 mln zł na m.in. rozwój przejętego niedawno tygodnika „Wprost”.

Po spekulacyjnych wzrostach wyraźnie dołują dziś kursy Cormaya i Polic.

W portfelu WIG20 w pierwszej godzinie handlu pod kreską były tylko Bioton i TPSA. Najmocniej w górę szedł za to kurs Cyfrowego Polsatu, a także Lotosu, CEZ i Agory.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane