MCI zarabia, więc kurs rośnie

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 20-02-2004, 00:00

Miniony rok okazał się przełomowy w historii MCI. Po raz pierwszy fundusz osiągnął na poziomie skonsolidowanym dodatni wynik operacyjny i netto. To zasługa nadspodziewanie dobrych rezultatów spółek portfelowych. Aż 6 z 10 firm, jakie znajdują się pod kontrolą wrocławskiego funduszu, zakończyło 2003 r. na plusie. Jedną z nich — Travelplanet.pl — MCI zamierza wprowadzić na GPW w przyszłym roku. Wartość związanej z tym emisji akcji szacowana jest wstępnie na 20 mln zł.

Przychody grupy kapitałowej MCI wzrosły w 2003 r. o 34 proc., do 49,9 mln zł. Działalność operacyjna przyniosła grupie 1,37 mln zł zysku wobec ponad 5 mln zł straty rok wcześniej. Wynik netto wyniósł na koniec grudnia 2003 r. blisko 580 tys. zł. Kwota ta może nie robi wrażenia, ale warto pamiętać, że 12 miesięcy wcześniej skonsolidowana strata wyniosła ponad 16,3 mln zł.

I to nie koniec. Fundusz zapowiada, że obecny rok powinien być jeszcze lepszy. Duże nadzieję wiązane są przede wszystkim z rosnącym zainteresowaniem treściami zawartymi na stronach portalu internetowego Bankier.pl. Prognozowany dla tej spółki wzrost przychodów sięga 80 proc., do kwoty ponad 3 mln zł. Przy 500 tys. użytkowników w ujęciu miesięcznym, ma to pozwolić na wypracowanie w 2004 r. EBIDTA na poziomie 0,5 mln zł.

Inwestorzy już od ponad roku dyskontują coraz lepsze fundamenty spółki. W 2003 r. stopa zwrotu z akcji wyniosła 174 proc. W tym sięga już ponad 140 proc. Tylko w tym tygodniu kurs wzrósł już o 42 proc. Ostatnim zwyżkom towarzyszą bardzo wysokie obroty, które na wczorajszej sesji przekroczyły kwotę 9,5 mln zł. Ta popularność zachęca do zakupu akcji MCI dużych graczy instytucjonalnych. Przed kilkoma dniami o przekroczeniu poziomu 10 proc. głosów na WZA poinformowały spółki powiązane z Bankiem Zachodnim WBK.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MCI zarabia, więc kurs rośnie