MdM po 2018 r.

opublikowano: 17-10-2016, 22:00

Mieszkania

Program Mieszkanie dla Młodych (MdM) zakończy się 30 września 2018 r. Są jednak szanse na przedłużenie możliwości skorzystania z jego dobrodziejstw. Wsparcie finansowe będzie można uzyskać aż do 2023 r., Jednak taką szansę będą miały jedynie osoby, które w standardowym terminie skorzystają z MdM, poczym w ciągu 5 lat od zakupu nieruchomości urodzi im się trzecie lub kolejne dziecko.

— Jeśli złożymy wniosek, nie mając dzieci, albo wychowując jedno lub dwoje, a następnie (nie później niż pięć lat po zakupie mieszkania z dopłatą z MdM) zdecydujemy się na powiększenie rodziny, uzyskamy dodatkowe 5 proc. dofinansowania. Te pieniądze pomniejszą zadłużenie kredytu hipotecznego.

Co istotne, dodatkowe pieniądze będzie można uzyskać nawet po 30 września 2018 r., kiedy zakończy się przyjmowanie wniosków od nowych uczestników MdM — tłumaczy Jarosław Sadowski, główny analityk Expandera. Rodzice z trojgiem dzieci mogą skorzystać z jeszcze innych przywilejów. Po pierwsze, przy przystępowaniu do programu otrzymują wyższą dopłatę.

Nie obowiązuje ich ustalony limit wieku (35 lat). Poza tym uzyskają wsparcie, nawet jeśli będą planowali kupno mieszkania lub domu, który nie będzie ich pierwszą nieruchomością. Dodatkowo, nawet jeśli otrzymali wysokie dofinansowanie związane z wychowywaniem trojga dzieci, dostaną kolejne 5 proc., jeśli urodzi im się czwarty potomek.

2023 rok - Do tego czasu będzie można uzyskać wsparcie finansowe w programie MdM po spełnieniu określonych warunków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Dobosiewicz

Polecane