ME 2012: Platini nie jest zaniepokojony

PAP
opublikowano: 15-01-2009, 13:21

Prezydent Europejskiej Unii Piłkarskiej Michel Platini oświadczył w czwartek, że nie jest zaniepokojony stanem przygotowań do mistrzostw Europy w 2012 roku, ale dodał zarazem, że Polska i  Ukraina "powinny robić jeszcze więcej".

"Na tę chwilę jesteśmy pewni na sto, ale potrzebujemy 120 procent" - powiedział szef UEFA na antenie Radia Suisse-Romande (RSR).

Platini powtórzył, że Polska i Ukraina muszą zagwarantować, iż stadiony w Warszawie i Kijowie będą gotowe na czas. W listopadzie ubiegłego roku szef UEFA ostrzegał, że zorganizowanie Euro-2012 bez stolic tych krajów będzie niemożliwe.

W czwartek gościł w Warszawie dyrektor Departamentu UEFA ds. Euro 2012 Martin Kallen. Szwajcarski działacz rozmawiał z ministrem sportu i turystyki Mirosławem Drzewieckim i prezesem PZPN Grzegorzem Lato. Po spotkaniu jego uczestnicy wyrazili zadowolenie z postępu przygotowań do mistrzostw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane