Meble robione na drutach (Z CZEGO ŻYJĄ LUDZIE)

Grzegorz Marynowicz, mambiznes.pl
20-06-2015, 08:41

Czapka, szalik lub sweter domowej produkcji. Któż nie dostał takiego prezentu od babci lub cioci, których hobby było robienie na drutach. Krok dalej w tej pasji poszła Claire-Anne O’Brien.

Pomysłowa projektantka starą jak świat techniką wykonuje nowoczesne meble. Pochodząca z Irlandii Claire-Anne ukończyła Royal College of Art z tytułem magistra projektowania we włókiennictwie. Gruntowne wykształcenie oraz talent do projektowania pozwoliły na stworzenie unikalnych produktów, które łączą tradycję z nowatorskim designem.

Meble robione na drutach
Zobacz więcej

Meble robione na drutach

Materiały prasowe

Wszystkie produkty są tworzone ręcznie, co czyni działalność pracochłonną. Jednocześnie ten rzemieślniczy charakter mebli jest ich najważniejszą zaletą. Początkowo pomysłodawczyni wykonywała meble samodzielnie, ale szybko doszła do wniosku, że musi część prac zlecić na zewnątrz. W ten sposób rozpoczęła współpracę z lokalnymi producentami mebli i tapicerami. Zatrudniła też osoby, które na drutach wykonują elementy składowe mebli. 

Klienci zgłaszają się osobiście w siedzibie, przez internet oraz za pośrednictwem kilku hurtowników. Claire-Anne najbardziej lubi osobisty kontakt z klientem i przyznaje, że kupujący to głównie kobiety. Mimo nagród, pokazów i biznesowego rozwoju właścicielka firmy mówi, że wciąż jest przede wszystkim projektantką.

― Nigdy nie miałam planów biznesowych. Kiedy pojawili się pierwsi klienci zainteresowani meblami, to musiałam siłą rzeczy wejść do biznesu. Wszystko toczyło się naturalnie i organicznie ― opowiada projektantka.

Tekst pochodzi z książki "101 niezwykłych pomysłów na biznes".

PRZECZYTAJ INNE TEKSTY Z SERII "Z CZEGO ŻYJĄ LUDZIE">>

Zdobądź książkę „101 niezwykłych pomysłów na biznes”  

Śledzisz cykl „Z czego żyją ludzie”? Jeśli tak, to zadanie w naszej zabawie nie sprawi Ci najmniejszych kłopotów.  
Przejrzyj wszystkie odcinki naszego cyklu, wybierz jeden pomysł na zarabianie, który podoba Ci się szczególnie i prześlij link z krótkim uzasadnieniem na adres konkurs@pb.pl. Najciekawsze uzasadnienia nagrodzimy książką. Zastrzegamy, że odpowiemy tylko na e-maile najlepszych. 
  
Książka „101 niezwykłych pomysłów na biznes” autorstwa Grzegorza Marynowicza przedstawia najciekawsze pomysły na biznes. Często wystarczą inspiracja i drobny impuls, by w głowie zakiełkowała biznesowa idea. Książka jest katalogiem takich idei.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Marynowicz, mambiznes.pl

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Meble robione na drutach (Z CZEGO ŻYJĄ LUDZIE)