Media: czysta ropa ma dopłynąć na Węgry w środę wieczorem

  • PAP
opublikowano: 29-05-2019, 13:09

Czysta ropa dopłynie na Węgry rurociągiem Przyjaźń w środę wieczorem – poinformowała węgierska agencja MTI, powołując się na przedstawiciela koncernu Transnieft Igora Diomina.

Diomin powiedział w Moskwie, że Transnieft odpompował rewersem 163 tys. ton zanieczyszczonej ropy z Białorusi i rozpoczęło się pompowanie rurociągiem Przyjaźń na Węgry czystego surowca.

"Rozpoczęto pompowanie w Fenyeslitke (na północnym wschodzie Węgier) o godz. 00.10 (czasu lokalnego). Szacowany czas dopłynięcia czystej ropy to godz. 18" – oznajmił Diomin.

Agencja RIA-Nowosti poinformowała, że Diomin nie zgodził się z opinią wicepremiera Rosji Antona Siłuanowa, że winę za zanieczyszczenie ropy ponosi Transnieft.

Siłuanow wcześniej w środę powiedział, że Rosja nie powinna płacić z budżetu za błędy Transnieftu. Według RIA-Nowosti Transnieft uważa, że jest to "uproszczona ocena".

19 kwietnia poinformowano, że rurociągiem Przyjaźń płynie przez Białoruś w kierunku zachodnim zanieczyszczona ropa; w surowcu wykryto przekroczenie norm chlorków organicznych. Polski PERN 24 kwietnia wstrzymał odbiór z białoruskiego systemu przesyłowego, a dzień później analogiczną decyzję podjęła ukraińska Ukrtransnafta. W efekcie Rosjanie wstrzymali przesyłanie ropy płynącej Przyjaźnią do Europy Wschodniej i Niemiec.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy