Media: Huawei szykuje się do wycofania z Rosji

opublikowano: 14-04-2022, 06:16

Chiński gigant telekomunikacyjny Huawei Technologies szykuje się do wycofania z Rosji, pisze South China Morning Post (SCMP) powołując się na doniesienia Forbes Russia.

Huawei, który sam jest objęty sankcjami przez USA, urlopował niektórych pracowników w Rosji i zawiesił zawieranie nowych kontraktów z operatorami. Spółka miała także zredukować zatrudnienie w marketingu, choć chińscy pracownicy nadal przychodzą do biura, twierdzą anonimowe źródła, na które powołuje się Forbes Russia.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

SCMP zwraca uwagę, że także rosyjski dziennik Izwiestia informował o wstrzymaniu przez Huawei zawierania nowych umów na dostawę sprzętu dla operatorów w Rosji. Przypomina również, że wiceszef Huawei Guo Ping mówił pod koniec marca, że spółka prowadzi ocenę ryzyka z działalności w Rosji po inwazji na Ukrainę.

SCMP pisze, że wiele chińskich firm działających w Rosji znalazło się „w krzyżowym ogniu” po nałożeniu na ten kraj sankcji za napaść na Ukrainę. USA zakazały eksportu do Rosji jakichkolwiek produktów z sektora nowych technologii wytworzonych w innych krajach z wykorzystaniem amerykańskich maszyn, oprogramowania lub projektów.

SCMP przypomina, że w poniedziałek Nokia i Ericsson, konkurencji Huawei, ogłosili bezterminowe zawieszenie działalności w Rosji i wstrzymanie sprzedaży w kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, South China Morning Post

Polecane