Media zacisną pasa

MEW
opublikowano: 21-11-2008, 00:00

Telewizja Puls będzie zwalniać pracowników. Analitycy spodziewają się fali zwolnień w mediach.

Telewizja Puls będzie zwalniać pracowników. Analitycy spodziewają się fali zwolnień w mediach.

Zarząd Telewizji Puls potwierdził informację o planowanych zwolnieniach. Wcześniej "Presserwis" napisał, że w należącej do franciszkanów i Dariusza Dąbskiego telewizji pracę może stracić nawet 100 ze 156 osób. Puls musi zwalniać, bo niedawno wycofał się z niego News Corp.

Decyzja Pulsu to dopiero początek fali zwolnień, która zapewne dotknie polskie media. Są one szczególnie wrażliwe na wahnięcia koniunktury. Domy mediowe w ostatnich dniach drastycznie obniżyły prognozy wzrostu rynku reklamy w 2009 r. — CR Media mówi o dynamice 1,7 proc. a Starlink — o 0-3 proc.

— Kryzys spowoduje korektę wartości tytułów i projektów. Zostaną ci, którzy są w stanie udowodnić swoją wartość — mówi Rafał Oracz, dyrektor CR Media Consulting.

Kryzys najbardziej dotknie prasę. Mówi się o zwolnieniach, które przeprowadzi Agora. Kilku wydawców już zdecydowało się na cięcia —Axel Springer, Polskapresse czy Bonnier. Gruner + Jahr przeprowadza rewizję tytułów i zapowiada redukcję kosztów.

W stacjach radiowych obcina się budżety działów o kilkanaście proc. Oszczędności nie ominą zapewne też innych stacji TV. O zwolnieniach od dawna mówi Telewizja Polska, choć akurat w tej instytucji ewentualne redukcje to kwestia bardziej polityczna niż merytoryczna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Polecane