Czytasz dzięki

Media: znana jest przyczyna śmierci byłego menedżera Wirecardu

opublikowano: 10-08-2020, 06:20

Przyczyną śmierci byłego menedżera Wirecardu, który zmarł niedawno w szpitalu w stolicy Filipin, była posocznica, poinformował Bild am Sonntag.

Władze Filipin nie potwierdziły jeszcze oficjalnie tożsamości mężczyzny, który zmarł w szpitalu w Manili. Gazeta dotarła jednak do matki Christopher Bauera, który był meneżerem Wirecardu zajmującym się rynkami azjatyckimi. Kobieta potwierdziła, że jej syn, który miał 44 lata, zmarł na posocznicę po kilkudniowym pobycie na oddziale intensywnej opieki medycznej. Ciało zostało skremowane.

Śmierć byłego menedżera Wirecardu wzbudziła duże zainteresowanie w Niemczech z powodu skandalu dotyczącego spółki. 18 czerwca uważany za "blue chipa" operator płatności poinformował, że jego audytor nie podpisze sprawozdania rocznego spółki, bo nie może doliczyć się 1,9 mld EUR. Tydzień później, kiedy okazało się, że brakująca kwota jest wynikiem prawdopodobnych oszustw rachunkowych, Wirecard rozpoczął procedurę upadłościową. Niedługo później rozpoczęło się śledztwo w sprawie nieprawidłowości w spółce, aresztowano kilku jej menedżerów, niektórzy są nadal poszukiwani.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane