Medicalgorithmics pod lupą analityka SII

Analitycy Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych wzięli "na warsztat" akcje spółki Medicalgorithmics.

Firma działa w obszarze urządzeń do zdalnej diagnostyki kardiologicznej i jest notowana na głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie od lutego 2014 roku. Jej flagowy produkt – system PocketECG – sprzedawany jest głównie na kluczowych rynkach zagranicznych, w tym przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych.

"Wyniki spółki za pierwszy kwartał bieżącego roku, choć nieco gorsze od oczekiwań analityków, potwierdziły utrzymanie wysokiego tempa rozwoju działalności i wzrostu sprzedaży. Przychody zwiększyły się rok do roku o 84 proc. i przekroczyły poziom 10,9 mln zł, natomiast zysk netto wyniósł 5,1 mln zł wobec 3,8 mln zł odnotowanych w pierwszych trzech miesiącach 2014 roku" - napisano w raporcie.

Jak wygląda sytuacja majątkowo-finansowa eEmitenta i jak kształtują się jego wskaźniki finansowe? Jakie perspektywy ma przed sobą rynek telemedycyny? Jakie plany strategiczne masSpółka i jak przebiega ich realizacja? Na te i wiele innych pytań próbuje znaleźć odpowiedź raport analityczny SII dostępny w pełnej wersji na stronie www.sii.org.pl. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Medicalgorithmics pod lupą analityka SII